שירותים מיוחדים מביטוח לאומי

אילו שירותים מיוחדים מביטוח לאומי קיימים?
גמלת שירותים מיוחדים, סיוע מימוש שירותים מיוחדים ביטוח לאומי, קצבת שירותים מיוחדים לחולי סרטן ועוד: זקוקים לסיוע מביטוח לאומי? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

מה קורה כאשר אזרח ישראלי מאבד את יכולותיו להתנהל באופן עצמאי, בשל מחלה, גיל מופלג או סיבה אחרת? במקרים כאלו נכנס לתמונה ביטוח לאומי - מוסד ממשלתי המגן על אזרחי מדינת ישראל.

שירותים מיוחדים מביטוח לאומי מסייעים עד מאוד לחלק גדול מאזרחי ישראל, המתקשים לגמור את החודש, אך לא רק. ישנם כמה סוגים של שירותים, המותאמים באופן אישי לכל אזרח הזכאי להקלות, כמו גמלת שירותים מיוחדים, סיוע מימוש שירותים מיוחדים ביטוח לאומי, קצבת שירותים מיוחדים לחולי סרטן ועוד, כך שהן אזרחים הזקוקים לסיוע כלכלי והן אזרחים הזקוקים לסיוע בפעולות השוטפות - מוצאים מענה בביטוח הלאומי.

גמלת שירותים מיוחדים, או קצבת שירותים מיוחדים, מיועדת לכל אזרח המתגורר במדינת ישראל, אשר זקוק לעזרה בהתנהלות היומיומית בתוך ביתו, כמו תחזוקת הבית, רחצה, הלבשה ועוד, כל עוד מלאו לו 18 שנים והוא משלם את דמי הביטוח ככתוב בחוק. אבל איך יודעים איזו קצבת שירותים מיוחדים מביטוח לאומי מגיעה לכל אזרח?

קצבת שירותים מיוחדים מביטוח לאומי המשולמת למבוטח נגזרת במידת התלות שלו, וישנן שלוש דרגות:
  • 1,401 ש״ח בחודש: הדרגה הראשונה. תלות קלה בזולת וקושי קל בתפקוד היומיומי
  • 3,286 ש״ח בחודש: אם ישנו קושי משמעותי בתפקוד היומיומי וישנה תלות בינונית בזולת
  • 5,261 ש״ח בחודש: תלות ניכרת בזולת וקושי ממשי בתפקוד היומיומי.
שירותים מיוחדים מביטוח לאומי מגיעים גם לחולי סרטן הזקוקים לטיפולים כימותרפיים באופן קבוע, אשר מובילים לתופעות לוואי שאינן נעימות כלל בלשון המעטה. אלו עשויים להיות זכאים לקבל קצבת שירותים מיוחדים לחולי סרטן, מבלי להתייצב לוועדה רפואית אלא באמצעות מסמכים רפואיים בלבד. רק חולי סרטן המקבלים טיפולים מסוימים דרך הווריד ושהינם מעל גיל 18, יכולים לקבל סיוע מימוש שירותים מיוחדים ביטוח לאומי.

אם אתם מתקשים להתנהל בפעילות היומיומית, או זקוקים להכנסה נוספת כדי לחיות בכבוד, יש סיכוי גבוה, כל עוד אתם עומדים בקריטריונים, כי אתם זכאים להטבות שונות מביטוח לאומי. אנו ממליצים לבדוק זאת, ואפילו עוד היום.
 
 


לבדיקת זכאות וייעוץ חינם
ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

לבדיקת זכאות וייעוץ חינם ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

phone3, phone, contact, telephone, support, call


074-767-94-91

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

jacobmeiri@m-siud.co.il

צרו איתנו קשר עוד היום