מימוש זכויות מול הביטוח הלאומי במצב סיעודי

הביטוח הלאומי הוא רשת הביטחון החברתית שהמדינה טווה כדי שבבוא היום כל אזרח ייהנה מכיסוי בסיסי שיאפשר לו קיום. למעשה, מדובר בסוג של ביטוח חובה ממלכתי שכל אזרח מחויב, על פי חוק, להפריש לקופתו מדי חודש. לביטוח הלאומי כמה תפקידים: ראשית הוא המכשיר באמצעותו המדינה משלמת קצבאות לאזרחיה – קצבאות זקנה, קצבאות ילדים, מענק לידה או תגמולי מילואים – כל אלה מגיעים היישר מקופת הביטוח הלאומי. 

בנוסף, מנגנון הביטוח הלאומי הוא הדרך בה המדינה מעניקה קצבאות וסיוע לאנשים שבשל מחלה, תאונה או מום מולד נקלעו לסיטואציה קבועה או זמנית שמגבילה את יכולתם להתפרנס ובמקרים רבים גם מחייבת אותם להסתמך על מטפל צמוד וציוד ייחודי. אחת הדוגמאות הבולטות היא סיטואציה של אזרח שנקלע למצב סיעודי.

בירוקרטיה מתישה ומורכבת
אין ספק שהביטוח הלאומי הוא מנגנון חיוני שעשרות אלפי ישראלים חייבים לו את קיומם. אחרי שזה נאמר, כמו במקרה של הרבה מנגנונים ממשלתיים, המוסד לביטוח לאומי הוא גוף שמתנהל באמצעות מערכת בירוקרטית מתישה ומורכבת. כשזה מגיע למימוש זכויות סיעודיות או קביעת אחוזי נכות, הבירוקרטיה ההסתדרותית מאמצת, בכוונת מכוון, גישה אפילו יותר אכזרית. 

נסביר, כמו בכל מערכת ציבורית אחרת, יהיו מי שינסו 'לנצל' את המערכת ו'לעבוד' עליה ולכן המבחנים שהמערכת משיתה על מי שמבקש שיכירו בו כחולה במצב סיעודי (שעשוי ליהנות מקצבה נדיבה) הם מבחנים ארוכים ומורכבים שעלולים להיתפס מבחוץ כמשפילים.

הכוונה אינה להשפיל, אך כחלק מהתהליך נדרש מי שמבקש לממש זכאות לקצבה סיעודית בביטוח הלאומי, לתת לנציגי הוועדה לבחון את התפקוד הבסיסי שלו במצבים הכי אינטימיים. זה לא נעים והנטייה הטבעית של אדם בוגר היא להפגין כמה שיותר עצמאות במצב כזה. פרדוקסלית, זה מוביל אנשים רבים למאמץ יתר שפעמים רבות פוגע בתביעת הסיעוד שלהם.

תיעזרו במומחים למימוש זכויות
לכן ההמלצה הגורפת היא להיעזר בליווי של מומחים למימוש זכויות הסיעוד כאשר פונים לביטוח הלאומי בתביעת סיעוד. אחד המומחים הגדולים בייצוג אנשים שמבקשים לממש את הזכאות שלהם לקצבת סיעוד בביטוח הלאומי הוא הכלכלן יעקב מאירי שיחד עם עורכת הדין אביטל מאירי מתמחה בתביעות סיעוד הן מול הביטוח הלאומי והן מול חברות הביטוח הסיעודי הפרטיות. 

יעקב מאירי מכיר היטב את המערכת, והניסיון המצטבר מגלה שמי שנעזר בשירותיו מצליח לממש את מלוא זכויות הסיעוד להן הוא זכאי ללא עיכובים מיותרים באופן הכי חלק שאפשר.

 


לבדיקת זכאות וייעוץ חינם
ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

לבדיקת זכאות וייעוץ חינם ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

phone3, phone, contact, telephone, support, call


074-767-94-91

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

jacobmeiri@m-siud.co.il

צרו איתנו קשר עוד היום