מימוש זכויות בהחמרת מצב מול הביטוח לאומי

למרבה הצער, הרבה מאוד חולים סיעודיים נמצאים במצב כרוני שרק עתיד להחמיר ולהידרדר. קשישים במצב גריאטרי, אנשים שסובלים ממחלות כרוניות עם פוטנציאל הידרדרות כמו ניוון שרירים או טרשת נפוצה – אלו ואחרים עלולים פעמים רבות למצוא את עצמם בהחמרה תפקודית חמורה. לדוגמה, נכה הנעזר קביים ומנהל אורח חיים עצמאי ופרודוקטיבי, עלול למצוא את עצמו בעקבות החמרה מרותק לכיסא גלגלים ונדרש לסיוע תומך צמוד וקבוע.

להתניע תהליך מחדש
שינוי סטטוס במקרה של החמרת מצב אינו עניין טריוויאלי. מדובר בהליך שבמסגרתו מקימים ועדה רפואית של מומחים שבוחנת את הבקשה ובודקת את ההחמרה בקפדנות. מצופה ממי שמעוניין לממש זכויות בהחמרה שבמקביל יציג חוות דעת רפואיות של רופאים מומחים מטעמו. חשוב לזכור שמי שכבר מקבל קצבת סיעוד או נכות וחווה החמרה נמצא במצב עדין הן במובן הפיזיולוגי והן במובן הפסיכולוגי. 

לעיתים ההחמרה גורמת לתובע לאבד לחלוטין את יכולת התנועה, לעיתים מדובר בפגיעה מנטלית (כמו במקרה של חולי אלצהיימר ודמנציה) ובשלב הזה היכולת שלו לייצג את עצמו מוגבלת ולרוב העומס נופל על בני המשפחה.

ההבדל בין נכה מתפקד במצב קוגניטיבי סביר לבין מי שמרותק למיטתו או סובל מירידה חריפה בתפקוד הקוגניטיבי עשוי להיות דרמטי. מאחר שהליכים בביטוח הלאומי לא מתקיימים מהיום למחר, הרבה פעמים בני המשפחה המטפלים בחולה חסר ישע החווה החמרה במצב נמצאים בעצמם בין הפטיש לסדן. כל עוד הביטוח הלאומי לא אישר מימוש הזכויות בהחמרה, הנטל הכלכלי והפיזי הופך לקשה מנשוא. 

לכן, חשוב מאוד לזרז את ההליך הזה כמה שאפשר והדרך הבטוחה לעשות את זה היא באמצעות פנייה לגורם מקצועי המתמחה בעניין.

יעקב מאירי מומחה למימוש זכויות סעודיות
כאשר מה שנדרש הוא סיוע במימוש זכויות סיעודיות עקב החמרה במצב, הכתובת המתבקשת היא חברת 'יעקב מאירי'. החברה משלבת מקצוענות חסרת פשרות בשילוב גישה חמה ומשפחתית. הצוות של החברה כולל את יעקב מאירי, כלכלן מנוסה ומומחה בביטוח סיעודי והליכי הביטוח הלאומי ולצדו עורכת הדין אביטל מאירי, משפטנית שמתמחה בתביעות ביטוח סיעוד. במקרה של החמרה במצב סיעודי, הצוות ערוך לפעול במהירות ויעשה כל מה שניתן כדי לזרז את ההליך. 

כחלק מהגישה המשפחתית, יעקב מאירי מגיע בעצמו לבית המטופל, הן בשביל לחסוך ממנו מאמץ והן כדי לעמוד על הצרכים הדחופים (תשתיות ונגישות) של המבוטח. יתרון נוסף שיש לחברת 'יעקב מאירי' היא שהתשלום על השירות ייגבה רק אחרי שהלקוח יקבל את הקצבה בפועל.

 


לבדיקת זכאות וייעוץ חינם
ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

לבדיקת זכאות וייעוץ חינם ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

phone3, phone, contact, telephone, support, call


074-767-94-91

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

jacobmeiri@m-siud.co.il

צרו איתנו קשר עוד היום