זכויות סיעודיות בגיל השלישי

כל מה שצריך לדעת על זכויות סיעודיות בגיל השלישי
לא תמיד קשישים שמגיעים לגיל פרישה מודעים לזכויותיהם. מרכזי יום, מטפל סיעודי, לחצן מצוקה ואפילו שירותי כביסה: כל מה שצריך לדעת על זכויות בני הגיל השלישי.

על מנת לסייע לבני הגיל השלישי בשגרת חייהם, במדינת ישראל מוענקת זכויות סיעודיות בגיל השלישי לאזרחים שהגיעו לגיל הפרישה וזקוקים לעזרה כלכלית ו/או בהתנהלות השוטפת. כל אדם (גברים בגיל 67 ונשים בגיל 62) שהגיע לגיל הפרישה בישראל זכאי למיצוי זכויות בגיל השלישי - קצבה הנקראת ״קצבת אזרח ותיק״, כל עוד הוא עומד בתנאי של מבחן הכנסות כספיות שצבר במרוצת השנים. אם אותו אזרח לא עומד בקריטריונים הנדרשים לקבלת קצבת אזרח ותיק, הוא יהיה זכאי לקבלה בגיל הזכאות השני - 70 לגברים ובין 65-70 אצל נשים.

זכויות סיעודיות בגיל השלישי אמורות לסייע לאותם אזרחים בשגרה היומיומית, אם בפן הכלכלי או באמצעות מטפל/ת, המסייע בפעילות השוטפת - רכישת והכנת מזון, התניידות ממקום למקום, סידור הבית ועוד, וזו בדיוק הסיבה שקיים חוק סיעוד לקשישים - המופעל על ידי המוסד לביטוח לאומי עוד משנת 1988.

מרכזי יום לקשיש, לחצן מצוקה ושירותי כביסה: מיצוי זכויות בגיל השלישי
זכויות בני הגיל השלישי הן רבות, ומלבד עזרה כלכלית וסיוע של אדם בפעילות היומיומית, ישנן אפשרויות נוספות עבור אותו אזרח המוצעות על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מרכזי יום לקשיש: לעתים, קשישים מתקשים לתפקד בביתם וזקוקים לעזרה חיצונית, ולשם כך קיימות זכויות סיעודיות בגיל השלישי. במרכזי היום הם מקבלים מענה לכך, ועל ידי כך מתאפשר לאותו אדם להישאר בביתו ולא לעזוב את שגרת חייו רק בשל גילו. בנוסף, ניתן למצוא במרכזי היום פעילויות חברתיות במהלך השבוע. מלבד ארוחות צהריים במרכזים אלו, זכאים הקשישים להסעות הלוך-חזור, לטיפולים שונים, בדיקות גופניות, פעילות גופנית ועוד.

לחצן מצוקה: לחצני מצוקה עשויים להציל חיים. אלו מותקנים על קיר בדירת הקשיש ואף מחוברים לגופו. במקרה חירום וקריאת מצוקה, ישנו מוקד הזמין 24 שעות ביממה.

שירותי כביסה: ישנם קשישים שיכולים לתפקד היטב בביתם, אך שירותי כביסה עשויים בהחלט להקל מעט בשגרה היומיומית. מדובר בשירותים הכוללים איסוף, כיבוס, ייבוש, קיפול והחזרת הכביסה לאותו קשיש.

אחרי שעבדו במשך שנים ארוכות, זכויות סיעודיות בגיל השלישי וחוק סיעוד לקשישים, נועדו להקל על אותם קשישים בשנותיהם האחרונות. אל תוותרו עליהן ובדקו לאילו מהן אתם זכאים בהקדם.
 
 


לבדיקת זכאות וייעוץ חינם
ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

לבדיקת זכאות וייעוץ חינם ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

phone3, phone, contact, telephone, support, call


074-767-94-91

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

jacobmeiri@m-siud.co.il

צרו איתנו קשר עוד היום