זכאות לגמלת סיעוד

הגשת תביעות סיעוד לחברות ביטוח: איך עושים זאת נכון?
זה רק נראה מסובך: חוששים מהקשיחות של חברות הביטוח? אילו מסמכים יש לצרף בעת הגשת התביעה, מה עושים במקרה של דחייה ומה עוד חשוב לדעת? כל הפרטים על הגשת תביעות סיעוד לחברות ביטוח

בשנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית בביקוש לביטוח סיעודי פרטי בקרב ישראלים, המעוניינים להיות מוכנים לכל תרחיש שלא יגיע, כדי להיות מכוסים מבחינה כלכלית במקרים של פגיעה או הידרדרות במצב הבריאותי על ידי תביעת חברות ביטוח. ביטוח זה אמור להקל בצורה משמעותית את חייו של המבוטח, אם הגיע לגיל זקנה ומצבו הבריאותי מקשה עליו להתנהל בשגרה היומיומית.

אלא שכמו במקרים רבים הקשורים לביטוח, גם הגשת תביעות סיעוד לחברות ביטוח פרטיות היא אינה משימה פשוטה כלל, שכן בדרך כלל חברות אלו מנסות הכול כדי להימנע מתשלום למבוטח, ומקשות עליהם עד מאוד לקבל את כספם. זו אחת הסיבות שגורמות לאזרחים רבים המתלבטים אם לעשות ביטוח סיעודי פרטי לוותר על המהלך בסופו של דבר, גם אם בעתיד ייאלצו להגיש תביעה נגד ביטוח סיעודי.

אז איך עושים זאת נכון?
אולי תופתעו לגלות, אך הליך של תביעה נגד חברות ביטוח לא נורא כל כך. אפילו רחוק מכך. במאמר זה ננסה לפרט איך ניתן לבצע הגשת תביעות סיעוד לחברות ביטוח.

לפני שמגישים תביעת חברות ביטוח, תחילה, יש להגיש תביעה לפדיון פוליסת הביטוח הסיעודי לחברת הביטוח שבה מבוטח אותו אזרח באופן ישיר, ביחד עם מספר מסמכים רפואיים, המעידים על מצבו הרפואי של המבוטח ועל הזכאות שלו לקבלת הסיוע הנדרש. חשוב מאוד לוודא בעת הגשת תביעה נגד ביטוח סיעודי, כי הפיצוי שיקבל המבוטח לא יתקבל רק מיום הגשת התביעה אלא מהיום שבו הוגדר כסיעודי, זאת בהתאם לנהלים.

מה עושים במקרה שהתביעה נדחית על ידי חברת הביטוח?
לאחר הגשת תביעות סיעוד לחברות ביטוח, בחלק לא מבוטל מהמקרים, על אף שהוגשו כל המסמכים, תביעות אלו נדחות על ידי חברת הביטוח, מסיבות כאלו ואחרות. על המבוטח לבדוק היטב, לפרטי פרטים, את הסיבות שניתנו על ידי חברת הביטוח לדחיית התביעה. לאחר הגשת תביעה נגד חברות ביטוח, יש לערוך השוואה בין הנימוק שהתקבל בעת דחיית התביעה לבדיקה (אם נערכה כזו) שערך אותו מבוטח במוסד לביטוח לאומי. בלא מעט מקרים, יתגלה הבדלים גדולים מאוד בין הבדיקות, דבר המצביע על התנהלות לקויה מצד חברת הביטוח. הדבר יכול לעזור למבוטח אם יחליט להגיש בנוסף לתביעה, תביעה משפטית נגד אותה חברת ביטוח.
 
 


לבדיקת זכאות וייעוץ חינם
ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

לבדיקת זכאות וייעוץ חינם ללא כל התחייבות מלאו את הטופס

phone3, phone, contact, telephone, support, call


074-767-94-91

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

jacobmeiri@m-siud.co.il

צרו איתנו קשר עוד היום